FÖRSKOLA

Vi tackar alla som deltagit i Kartongmatchen 2017!

SKOLA
Björkbacken / Tallen
Hällevadsholms förskola / Myrstacken
Linneagårdensförskola / Linneagården
 
Förskolan Lekladan / Gunghästen
 
Släbro förskola / Släbro
 
Förskolan Skålmo, Lima / avd. Smörblomman
 
Lekbackens förskola / Nallens avdelning
   
Hattstugans Förskola / Avdelning Grön
   
Stråtjära förskola / Bamse och Lille skutt
   
Tvärskog / 5-årsgrupp Drakarna
   
Lekbackens förskola / Avdelning Dockan
   
Dagbarn och dagbarnvårdare I Kumla / Dagbarnen Kumla
     
Stadsskogens förskola / Kometen
     
Förskolan Rönnen / Rönnen
     
Humlan / biet
     
Förskolan Vättern / Bryggan
     
Björkbacken / Kastanjen
     
Förskolan Karusellen / Snurran
     
Lilla Lokets förskola / Grupp Orange-Rosa
     
Hamregårdsförskola / Hamregårdsförskola
     
Humlan / Knottet/Berta
     
Badparken / 4-6 Blommans avdelning
     
Simförskolan Sally / Hajen
     
Humlan / getingen, flugan och myggan
     
Ajgeldingerska fsk / Ajgeldingerska. (4 avd)
     
Förskolan Kringlan / Kringlan
     
Trollets förskola. Enhet Bjärehov. Bjärred / Trollets förskola
     
Genathorp Häckeberga förskola / Genathorps förskoleavdelning
     
Hästö förskola / Droppen
     
Skogshyddan / Gul
     
Tofsvipans Föräldrakooperativ / Nyponet
       
Karlbergsförskola / Gullvivan
       
Björkhagen / blå
       
Källängens förskola / Bävern
       
Naturförskolan Sally / Humlan
       
Backsippans förskola / Täppan
       
Förskolan Västanvinden / Bamse, Lilleskutt
       
Närtuna förskola / förskola 1-5 år
       
Fridhems förskola / Frida
       
Ljusstöparegatans förskola / Fjärilen
       
Pedagogisk omsorg dagbarnvårdare familjedaghem / Höganäsgruppen
       
Bolmörtens förskola / Ankan
       
Grankullens Förskola / Avdelning Ekorren
       
Regnbågen / Smaragden
       
Barnens MontessoriAkademi Värtavägen / Fjärilen
       
Hackebackens förskola / Rönnen, 4-6 år
       
Gullvivans Förskola & Fritidshem / Förskola & Fritidshem
       
Sjöhagens förskola / Spindelns avdelning
       
Skälby förskola / Safiren
       
Lilla lokets förskola / Grupp Blå
       
Föräldrakooperativet Lövet / Lövet
       
Lilla Lokets förskola / Grupp Gul
       
Heergårdens förskola / Herrgården
       
Sjömärkets förskola / Färjan
       
Linnéa / Återvinnarförskola
         
Förskolan Skogslunden / Myran
         
Svalan förskola / Junibacken
         
Ute förskolan Kojan / Upptäckarna
         
Dal-Lyan / Dal-Lyan förskola
         
Förskolevägens naturförskola / Uppfinnarna
         
INSPIRATÖREN / Uppfinnarna / 1-5 år
         
Sjögårdens förskola / Abborren
         
Ljustadalens skola / Träningsskola åk 1-6 TSA, TSB, och TSC
         
Igelkotten / 5-årsavdelning
         
Badparkens förskola / Knoppen
         
Runstyckets Förskola AB / Avdelning Semlan
         
Svenarums förskola / Svenarums förskola
         
Skälby förskola / Rubinen
         
Ängslyckans förskola / Brushanen, Skrattmåsen, Tofsvipan, Tärnan, Svanen
           
Ljungsbackensförskola / Tallen
           
Solbacken Montessoriförskola / Solstrålarna
           
Balsaminen / Balsaminen
           
Tystberga Förskola Pilgården / Mellangården
           
Simförskolan Sally / Delfinen
           
Bokebacken / Fjärilen
           
eckragatans förskola / äventyret
           
Svalan förskola / Bullerbyn
           
Regnbågensförskola / Rubinen
           
Pärlans förskola / avdelning Korallen & avelning musslan
           
Berga förskola / Dropparna och Regnbågen
             
Solgårdens förskola / Såpbubblan, Molnet, Mullvaden
             
Himmelsvägens Förskola / Snöflingan, Istappen, Hjärtat
             
Forserums Östra förskola / Avdelningarna Haren, Humlan och Älgen
             
Ängens förskola / Stora Ängen
             
Skälby förskola / Smaragden
             
Getingens förskola / Getingens förskola Avdelningen Biet och Humlan
             
Sandtorps förskola / Myrstacken
             
Rödluvans förskola / 5-åringar
             
Hagvidson Fyreviken / Måseskär
             
Föeskolan Skålmo / Smörblomman
             
Heléneskolan / Förskola
             
Kreativa skolan / Förskolan
             
Granen / Linden
             
Fyrås Förskola / småfattran
             
Prästgårdens förskola / Stora Prästgården
             
Palettens förskola / Gula pch Röda avdelningar
             
Norra skolan / Föreskola
             
Kreativa skolan / Förskola
             
Källängens förskola / Räven
             
Källängens förskola / Illern
             
Kreativ Förskola / Kreativa Förskola 1
             
Källängens förskola / Uttern
             
Kreativa skolan / Förskola
             
Hugoskolan / Förskolan
             
Heléneskolan / Förskolan B
             
Ugglans förskola / Ugglan
             
Föräldrakooperativet Lindormen / Lindormen
             
Surte förskola / Junibacken
             
Blåklockans förskola / Förskola 4-5 åringar
             
Södra bergets förskola / Rubinen
             
Önnegårdens förskola / Önnegårdens förskola
             
Månvägens förskola/ Prästkragen / Prästkragen
             
Solstenens förskola / 4-5 åringar
             
Annefors förskola / blåbäret
             
Draghällans Förskola / Katamaranen
             
Strömstierna förskola / Strömstierna förskola avd öst/väst
             
Annefors Förskola / Avd. Norrgården
             
Drömvallens föräldrakooperativ / Drömvallen
             
Dalens förskola / Storskogen
             
Ekomomiska föreningen Igelkotten / Igelkotten I Ur och Skur
             
Skee Förskola / Avdelning Myran
             
Hagvidson Fyreviken / Trubaduren
             
Hagvidson Fyreviken / Vinga
             
Orions förskola / Hunden och Björnen
             
Kastanjegårdens Förskola / Snurran
             
Sjögårdens Förskola / Abborren
             
Båtsman Gråsförskola / Blåsippan
             
Östergården familjedaghem / Östergården
             
Förskolan Rosa Pantern / Rosa pantern
             
Södertorn / Mattisborgen
             
Stallmästarens förskola / Hagen
             
Sjöviks förskola / Myrornas och Rådjurens avdelningar
             
Nyfiken Förskola / Blå och Grön
             
Körsbäret / Fjärilen
             
Askims Domarringsvägs förskola avdelning Fregatten / Fregatten
             
Dbv lindome västra / Yvonne & Amy
             
Mariedals förskola / Krokodilen
             
Fridhems förskola / Frida
             
Björkbacken / Fröet
             
Backabusarna / Backabusarna
             
Kattfoten / Ängen, Heden och Gläntan
             
Torsgården / Träffen
             
Häglinge förskola, Solrosen / Solrosen
             
Plåstrets förskola / Solrosor
             
Kanngjutaregatans förskola / 4-6 år
             
Dalaborgs förskola / Minisnokarna
             
Rönneholms förskola, Dalagården / Dalagården
             
Förskola Sjöstjärnan / Förskola
             
Förskolan baltazar / Luppen, Linsen och Ögat
             
Eckragatans förskola / äventyret
             
Stommens förskola / Blå avdelning
             
Helhetsförskolan Östra Strö Ab / Änglagård
             
Kreativ Förskola / Kreativa Förskola
             
Stadsskogen / Kometen
             
Krokens förskola / Grön
             
Vasaskolan / Förskoleklassen
             
Regnbågen / Safiren
             
Ekens förskola / Blåsippan
             
Hattstugan / Luvan och Tofsen
             
Töjnans förskola och skola / Björnen
             
Töjnans Förskola / Vintergatan töjnan
             
Humlan / Knottet/Berta
             
Förskolan Humlan / Berta/ Knottet, Biet , Getingen, Flugan, Myggan
             
I Ur och Skur Ellas Små Gryn / I Ur och Skur Ellas Små Gryn
             
Vittra förskola / Agentklubben
             
Strömbackens förskola / Hattifnatten
             
Bolmörten / Ankan
             
Älandsbro förskola / Strået
             
Förskolan Piazzan AB / Lila Hemvist
             
Långviksmons förskola / Skogstrollet
             
Skyttens förskola / Blåsippan
             
Dalaborgs förskola / Natursnokar
             
Tamburinens förskola / Avdelning Grodan
             
I Ur och Skur Blåsippsbacken / I Ur och skur Blåsippsbacken
             
Mjölnarens Förskola / Flätan
             
Ormbacka Förskola / Tranan
             
Fläderängens förskola / SkogsKnoppen
             
Sjöhagens förskola / Grodan
             
Edvinshemsskolan träningsskolan / Träningsskolan 1-9
             
Metapontum / Fjärilar
             
Brogetorps Förskola / Regnbågen
             
Brogetorps Förskola / Granen
             
Torsgårdens förskola / Måsen
             
Spåkskolans förskolegrupp / Förskolegrupp
             
Älandsbro förskola / Havret
             
skolsta förskola / ask trollen
             
Förskolan Glimten / Solen
             
Slottets förskola / Kronan
             
Lindas familjedaghem / Familjedaghem
             
MYRAN / avd Stacken
             
Myran / Stacken
             
Förskola Doktor Allards gata / Nyckelpigan
             
Björkhagen / lila
             
Sofieholms förskola / Fiolen